Výroba kartonáže

KARTONOVÉ OBALY / 

KRABICE Z VLNITÉ LEPENKY

Vyrábíme kartonové krabice, které mohou mít celou řadu podob a tvarů.

KrabiceNíže najdete základní přehled vyráběné kartonáže dle katalogu FEFCO, a to včetně vnitřního vybavení, které vychází ze základních kritérií, požadavků a konstrukčního provedení lepenkových obalů. Katalog kartonových obalů FEFCO stanovila a doporučila Evropská federace výrobců vlnitých lepenek (FEFCO) - Fédération Européenne des Fabricants de Carton Ondulé. Konkrétní obaly z vlnité lepenky se pak samozřejmě liší dle velikosti (na základě požadavků zákazníka) a dílčích detailech, jako jsou doplňkové výseky (otvory pro úchyty), rýly, potisk apod.

Samozřejmě také vyrábíme složitější papírové obaly, které jsou řešeny přímo na konkrétní produkt, a to včetně vnitřní výplně, fixací, kombinace s dalšími materiály apod. Nabízíme také voděodolné a nepromastitelné obaly nebo obaly s antikorozní úpravou. Vývoj zakázkových obalů řeší tým našich designerů s bohatými zkušenostmi z oblasti průmyslového balení.

Z Vaší poptávkou nebo dotazem nás neváhejte kontaktovat na poptavky@tart.cz nebo na tel. +420 548 210 500.

 

Klopové krabice

Klopové krabice

Klopové krabice (klopovky) jsou nejčastěji používaným druhem kartonáže. Klopové krabice sestávají zpravidla z jednoho kusu, jehož hrany jsou spojeny slepením, šitím drátem popř. zalepením lepicí páskou a jehož součástí jsou klopy víka a dna.


více

 Krabice s víkem

Krabice s víkem

Krabice s víkem jsou dalším, hojně používaným obalem z vlnité lepenky. Krabice s víkem se skládají ze dvou nebo více dílů. Vrchní díl (víko) je nasunut přes spodní díl (dno) nebo jsou oba díly nasunuty na tělo obalu.


více

Skládané obaly a paletky (tvarový výsek)

Skládané obaly a paletky (tvarový výsek)

Skládané obaly (krabice) nebo paletky sestávají všeobecně z jednoho dílu. Dvě nebo všechny boční stěny a víko jsou spojené se dnem. Tyto papírové obaly bývají zpravidla pro použití sestavovány bez šití nebo lepení. Mohou být opatřeny nejrůznějšími zámečky, úchyty, výseky atd.

 


více

Zasouvací obaly

Zasouvací obaly

Zasouvací kartonové obaly (pásové obaly) se skládají z více v různých směrech do sebe zasouvacích kroužků a manžet. K této skupině kartonáže patří také zasouvací dutinky.

 


více

Pevné obaly

Pevné obaly

Pevné kartonové obaly se skládají zpravidla ze dvou stranových dílů a jednoho středního dílu, který tvoří dno a víko. Tyto obaly jsou dodávány jako připravené přířezy a jsou spotřebitelem sestavovány sešíváním drátem.

 


více

Slepené obaly

Slepené obaly

Slepené obaly jsou jednodílné skládatelné krabice, které jsou dodávány složené naplocho a které se pro použití sestaví jednoduchým složením. Tento druh kartonáže může být opatřen obálkovým dnem nebo zasouvacím dnem.

 


více

Vnitřní obalové prvky

Vnitřní obalové prvky

Vnitřní obalové prvky jako vložky, násady, mřížky, dělící stěny, přepážky, polstry ať již pevně spojené s obalem nebo jako samostatné elementy. Jejich počet v obalu je libovolný a závislý na účelu použití.


více

Přířezy

Přířezy

Přířezy jsou jednoduchý typ obalu s danými rozměry, popřípadě rýly nebo výseky, které slouží nejčastěji jako proložky oddělující jednotlivé vrstvy/řady produktů.


více

Zakázkové řešení

Zakázkové řešení

Ne každý produkt je možné zabalit do kartonového obalu dle katalogu FEFCO. V takovém případě naši odborníci a designéři navrhnou a vyrobý obal přímo na míru konkrétnímu produktu.


více

 

Kontakty